Dietoterapia Łódź

Jak przygotowujemy plany żywieniowe?

Przygotowując plany żywieniowe dostosowujemy je zarówno do stanu zdrowia jak i uwarunkowań osobniczych oraz przyzwyczajeń żywieniowych.

W zależności od jednostki chorobowej odpowiednia dietoterapia może przynieść większe bądź mniejsze korzyści. Niekiedy optymalizacja sposobu żywienia może dać bardzo duże efekty.

W ALIVIO przygotowujemy plany żywieniowe zawierające jadłospisy ze szczegółowymi recepturami posiłków, listą zakupów oraz proponowaną suplementacją na:

  • 7 dni
  • 14 dni
  • 21 dni
  • 28 dni

Ponadto oferujemy pakiety:

  • Pakiet dla dwóch osób (zawiera pierwszą wizytę dla dwóch osób oraz podwójny 7-dniowy plan żywieniowy)
  • Pakiet Dietoterapia SIBO (zawiera cztery wizyty oraz 28-dniowy plan żywieniowy)
  • Pakiet Optymalny (zawiera dwie wizyty oraz 14-dniowy plan żywieniowy)

Dietoterapia

W naszym gabinecie przygotowujemy plany żywieniowe dla osób u których zdiagnozowano takie jednostki chorobowe jak:


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Dietoterapia - leczenie zaburzeń żywieniowych

Specjaliści coraz częściej podkreślają rolę dietetyków w procesie leczenia zaburzeń odżywiania, które zaliczane są do chorób psychicznych. Schorzenia takie jakie anoreksja, bulimia, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne czy bigoreksja wymagają kompleksowych działań ekspertów z różnych dziedzin – farmakologii, psychologii i właśnie dietetyki. Zadaniem tych ostatnich jest przede wszystkim poprawienie stanu odżywiania pacjenta oraz normalizacja jego masy ciała. 

Dietoterapia jako trzeci filar terapii zaburzeń żywieniowych

Leczenie farmakologiczne, psychoterapia oraz odpowiednia dieta – te 3 punkty stanowią bazę kompleksowego leczenia zaburzeń odżywiania. Kompetentny dietetyk dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy jest w stanie pomóc choremu w nawiązaniu nowych, zdrowych relacji z jedzeniem. Tacy pacjenci mają często problemy z komponowaniem posiłków i dobieraniem odpowiedniej kaloryczności, co może prowadzić m.in. do zaburzenia metabolizmu, niedoborów najważniejszych składników odżywczych i pogorszenia ogólnych wyników badań. 

 

Chorzy borykający się z zaburzeniami żywieniowymi wymagają profesjonalnej opieki ze strony dietetyków. Służą oni wsparciem na wszystkich płaszczyznach związanych z dietą i sposobem odżywiania: poczynając od przygotowania indywidualnego planu żywieniowego, przez poprawę nastawienia do jedzenia i edukację żywieniową, kończąc na normalizacji masy ciała.

Dietoterapia jako trzeci filar terapii zaburzeń żywieniowych

Chcesz wiedzieć, jak specjaliści z gabinetu dietetyki ALIVIO mogą wspomóc Cię w terapii zaburzeń odżywiania? Najważniejsze są dla nas:
● przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowego,
● ułożenie spersonalizowanego planu dietetycznego,
● regularne spotkania online/stacjonarnie z dietetykami podczas leczenia,
● kompleksowa edukacja żywieniowa, której głównymi założeniami jest nauka zasad prawidłowego odżywiania, filarów zdrowej, zbilansowanej diety i jej wpływu na jakość życia, praca nad reakcjami emocjonalnymi związanymi z jedzeniem,
● kształtowanie odpowiedniej postawy wobec odżywiania. 

Call Now Button