o nas

LukaszKozlowski


Dietetyk Łukasz Kozłowski

Jestem dyplomowanym dietetykiem i założycielem Gabinetu dietetyki Alivio.
Ukończyłem studia wyższe na kierunku Dietetyka ze specjalizacją Żywienie kliniczne (wcześniej również studia I stopnia ze specjalnością Dietetyka sportowa) w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Swoją wiedzę poszerzam uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Moja przygoda z dietetyką rozpoczęła się w liceum. Aktywny tryb życia związany z uprawianiem sportu i chęć uzyskiwania lepszych wyników w sporcie skierował moją uwagę w stronę żywienia i zdrowego stylu życia. Wcześniej chaotyczny sposób żywienia i styl życia powodował liczne wahania masy ciała – od niedowagi do istotnej nadwagi. Ponadto już po rozpoczęciu studiów błędy żywieniowe w połączeniu z nadmierną aktywnością fizyczną doprowadziły do wystąpienia przewlekłych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego. Przez długie miesiące leczyłem SIBO, co spowodowało wzmożone zainteresowanie tematem czynnościowych chorób jelit. 

Tematowi SIBO poświęciłem pracę magisterską w której badałem skuteczność diet leczniczych stosowanych w SIBO i IMO oraz przyczyny występowania czynnościowych chorób jelit.

Wiedza, którą uzyskałem podczas studiów oraz zawodowych praktyk studenckich, które odbywałem m.in. w łódzkich szpitalach, centrach odchudzania i gabinetach dietetyki pozwoliła mi zoptymalizować swój sposób żywienia, a także pomagać pacjentom w osiąganiu dobrego samopoczucia i satysfakcjonującej masy ciała.

Doświadczenie nabyte podczas studiów i pracy z pacjentami pozwoliło mi zrozumieć, że nie ma jednej, uniwersalnej diety, a optymalny sposób żywienia to spersonalizowany plan żywieniowy, uwzględniający niekiedy nawet z pozoru nieistotne aspekty. Specjalizuję się w szczególności w pracy z pacjentami z czynnościowymi zaburzeniami przewodu pokarmowego tj. zespół jelita drażliwego (IBS), SIBO i IMO.

Prywatnie moją największą pasją jest sport. Do moich ulubionych aktywności zaliczają się tenis ziemny, taniec, piłka nożna i jazda rowerem. Do aktywności fizycznej staram się również zachęcać wszystkich swoich pacjentów.

Certyfikaty

Call Now Button