Wodorowo-metanowy test oddechowy Łódź

Dla kogo?

Wodorowo-metanowy test oddechowy skierowany jest do osób, które cierpią na uciążliwe wzdęcia, gazy, rozwolnienia, zaparcia, bóle brzucha, przewlekłe zmęczenie i nie znają przyczyny tych dolegliwości. Zdiagnozowanie SIBO pozwala wdrożyć odpowiednią terapię mającą na celu doprowadzenie mikroflory jelitowej do stanu symbiozy i ustąpienia dolegliwości.

Kiedy warto wykonać test?

Objawy SIBO są wywoływane przez gazy, produkowane przez mikroorganizmy podczas fermentacji spożytych pokarmów. Test wodorowo-metanowy uznawany jest za złoty standard w diagnostyce SIBO, ponieważ pozwala wykryć w oddechu badanego zarówno wodór jak i metan. Testy oddechowe badające jedynie wodór nie są w stanie zdiagnozować przerostu metanowego, a więc IMO (Intestinal Methane overgrowth).

Czym jest wodorowo-metanowy test oddechowy?

Test oddechowy wodorowo-metanowy jest najprostszą, najbezpieczniejszą i nieinwazyjną metodą, za pomocą której jesteśmy w stanie wykryć obecność wodoru i metanu w oddechu badanego.
W naszym gabinecie test jest wykonywany na najwyższej jakości analizatorze Quintron Breathtracker S.C. Pozwala on na bardzo dokładny pomiar wodoru i metanu.
W przypadku pozytywnego wyniku w kierunku SIBO oferujemy odpowiednie wsparcie żywieniowe oraz suplementacyjne.

Przebieg testu

Na test należy przyjść po minimum 12 godzinach na czczo. Test trwa 3 godziny i polega na wydychaniu powietrza do urządzenia mierzącego w nim zawartość wodoru i metanu co 20 minut. Po pierwszym pomiarze, tzw. pomiarze zerowym, pacjent dostaje do wypicia roztwór z substratem. Ostatni pomiar ma miejsce 180 minut od chwili wypicia roztworu.
Przeciwwskazaniem do badania jest zdiagnozowana hipoglikemia poposiłkowa oraz wrodzona nietolerancja fruktozy.

Wodorowo-metanowy test w kierunku nietolerancji laktozy

W naszym gabinecie oferujemy wodorowo-metanowe testy oddechowe na nietolerancję laktozy, fruktozy oraz sacharozy, wykonywane na najwyższej klasy sprzęcie Quintron BreathTracker S.C. Przed wykonaniem testu zapewniamy konsultację oraz przesłanie protokołu żywieniowego, którego należy przestrzegać przez siedem dni poprzedzające wykonanie badania. Koszt test wynosi 250 zł.  

Bardziej szczegółowe informacje są dostępne pod adresem mailowym: kontakt@alivio-dietetyk.pl , numerem telefonu: 668-648-420 oraz w zakładce Kontakt. 

wodorowo-metanowe-testy-oddechowe


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Call Now Button