Żywienie dla aktywnych fizycznie

Dla kogo?

Aktywny styl życia i regularne uprawianie sportu niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych ale i wyzwań związanych z dostosowaniem innych aspektów życia, takich jak sposób żywienia do wzmożonej aktywności fizycznej.

Żywienie dla aktywnych fizycznie różni się nieco od standardowych protokołów żywieniowych. Wymaga bowiem dostosowania planu żywieniowego do jednostek wysiłkowych

dopasowany plan żywieniowy

Odpowiednio dopasowany plan żywieniowy pozwala znacząco zwiększyć możliwości wysiłkowe w zakresie wydolności, siły, wytrzymałości i samopoczucia podczas wysiłku, a ponadto znacząco wspiera procesy regeneracyjne.

plany żywieniowe dla sportowców

W ALIVIO przygotowujemy spersonalizowane plany żywieniowe dla osób aktywnych fizycznych uwzględniając:

  • Rodzaj wysiłków
  • Długość wysiłków
  • Intensywność wysiłków
  • Styl życia
  • Uwarunkowania osobnicze

W naszym gabinecie przygotowujemy spersonalizowane plany żywieniowe dla aktywnych fizycznie na:

  • 7 dni
  • 14 dni
  • 21 dni
  • 28 dni

Żywienie dla aktywnych fizycznie - dostarczaj organizmowi odpowiednie składniki

Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważną rolę w sporcie odgrywa prawidłowe odżywianie. Mowa tu zarówno o dyscyplinach uprawianych hobbystycznie, jak i sporcie profesjonalnym/wyczynowym. Zbilansowana dieta i zdrowie nawyki żywieniowe przekładają się na lepsze efekty – Twoje ciało jest zdrowsze, silniejsze, a Ty czujesz się pełen energii, gotów notować systematyczny progres. Zachęcamy do kontaktu z gabinetem dietetyki ALIVIO w Łodzi. Dietetycy sportowi pomogą Ci dobrać optymalną dietę dla aktywnych fizycznie, bazując m.in. na rodzaju i natężeniu aktywności, Twoim aktualnym planie treningowym oraz indywidualnych parametrach organizmu. 

Dlaczego żywienie dla aktywnych fizycznie jest tak ważne?

Odpowiedni plan żywieniowy dla osób aktywnych fizycznie odgrywa kluczową rolę w kontekście poprawy wyników sportowych, regeneracji organizmu po wysiłku i zapobiegania kontuzji. Dietetycy z gabinetu ALIVIO ułożą dla Ciebie zbilansowaną dietę online lub stacjonarnie, która wpłynie na poprawę najważniejszych aspektów treningowych i zdrowotnych. Należą do nich m.in.:

● stała kontrola masy ciała – dzięki odpowiedniej diecie w sporcie można precyzyjnie zaplanować redukcję lub przybranie masy, w zależności od aktualnych potrzeb oraz rodzaju aktywności,
● poprawa najważniejszych parametrów – wydolnościowych, wytrzymałościowych,
szybsza i skuteczniejsza regeneracja organizmu po wysiłku,
● zapobieganie niedoborom niezbędnych składników odżywczych – mikro- i
makroelementów,
● optymalne nawodnienie.

Dieta dla aktywnych w gabinecie dietetyki ALIVIO
Nasz gabinet świadczy usługi dla aktywnych fizycznie w zakresie:

● konsultacji żywieniowych dla sportowców wyczynowych i rekreacyjnych,
● budowania masy mięśniowej,
● diet redukcyjnych,
● poprawy siły, wytrzymałości i wydolności organizmu. 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Call Now Button