Dietetyka sportowa

Optymalizuj swoje żywienie!

Dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, którym zależy na poprawie wydolności, zwiększeniu wytrzymałości i satysfakcji z coraz lepszych wyników treningowych, polecany jest dietetyk sportowy. Warto pamiętać, że sposób odżywiania wpływa w znacznym stopniu na funkcjonowanie organizmu, co przekłada się bezpośrednio na rezultaty osiągane w sporcie – zarówno w wymiarze rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Sprawdź ofertę gabinetu dietetyki ALIVIO w Łodzi i umów się na konsultacje dietetyczne online lub stacjonarnie! 

Dietetyk sportowy – dla kogo?

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna jest jednak szczególnie wymagająca i obciążająca dla naszego organizmu. Aby zrekompensować poniesione straty energii, należy dostarczać odpowiednią liczbę kalorii oraz niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. 

Rolą dietetyka sportowego jest prowadzenie sportowca pod kątem żywienia, bazując m.in. na uprawianej dyscyplinie, indywidualnych warunkach fizycznych i celu diety. Pacjent otrzymuje szczegółowe wytyczne i porady dotyczące jadłospisu oraz łączenia treningu z dietą. Konsekwentnie stosowany i optymalizowany plan żywieniowy wpływa na przyspieszenie regeneracji komórek po wysiłku, zwiększenie wydolności i wytrzymałości organizmu. Zbilansowana, zdrowa dieta dla sportowca pozwala zbudować masę mięśniową lub/i zredukować poziom tkanki tłuszczowej w organizmie, a także znacząco poprawić jakość życia. 

Zapraszamy do skorzystania z usług dietetyków sportowych z ALIVIO! 

Doświadczony dietetyk sportowy – gabinet dietetyki ALIVIO w Łodzi

Amatorzy i profesjonaliści, miłośnicy dyscyplin wytrzymałościowych, siłowych lub szybkościowych – może się do nas zgłosić każdy, kto traktuje sport jako ważną część swojego życia. Zajmujemy się układaniem diet dla osób, które pragną poprawić wyniki sportowe i zadbać o swoje zdrowie dzięki optymalnym, indywidualnie dobranym programom żywieniowym. 


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Call Now Button